Kupujepolskieprodukty.pl – godna polecenia akcja społeczna

kupuje_polskie_produkty_01 (1)
Strona Kupuję Polskie Produkty stanowi ciekawy i dobrze rozwijający się projekt, który wpisuje się w promowany na naszym blogowisku trend patriotyzmu ekonomicznego. Jak pisze Autorka strony:
Autorski projekt Kupuję Polskie Produkty w polskiej cyberprzestrzeni działa od 15 listopada 2012 roku. W zamierzeniu jego inicjatorki ma on być miejscem, w którym można by znaleźć szczegółowe opisy i recenzje różnorodnych polskich produktów, wytwarzanych przez duże, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz przez indywidualnych wytwórców.
Strona internetowa www.kupujepolskieprodukty.pl ma być bazą polskich firm i przestrzenią, w której polscy producenci mogą pokazać się potencjalnym klientom. Autorka strony chce wspierać producentów szczególnie na początku ich działalności, umożliwiając im bezpłatną reklamę na stronie.
Oprócz opisów polskich produktów Internauci znajdą na stronie omówienie najciekawszych inicjatyw obywatelskich, które promują patriotyzm ekonomiczny oraz różnego rodzaju zachowania prospołeczne i patriotyczne.

Autorka wg mnie słusznie odwołuje się do kwestii indywidualnych decyzji konsumenckich – to przecież z nich składa się całościowy obieg pieniądza, i w konsekwencji wynikające z niego korzyści dla nas wszystkich:

Wielu z nas narzeka na (pogarszającą się) sytuację ekonomiczną naszego kraju; wielu mówi, że zwykły obywatel nie ma realnego wpływu na władzę rządzącą. W związku z tym proponuję… głosowanie portfelem! Wybierając polskich producentów, wspieramy polskie przedsiębiorstwa, polskich pracowników, którzy płacą podatki w Polsce – w rezultacie wspieramy więc nie tylko polską gospodarkę, ale i służbę zdrowia, szkolnictwo, kulturę itd. Dajemy ludziom pracę, pozwalamy producentom na rozwój, udoskonalanie produkcji, poszerzanie asortymentu.
Pamiętajcie: pochodzenie ma znaczenie! Kupujmy polskie produkty!
Zachęcam do odwiedzania strony Kupuję Polskie Produkty oraz pomocy w propagowaniu zawartych tam idei.

Comments are closed.