Polskie wódki w rękach rosyjskiego kapitału

zobr2

Zagadka? Wolisz rosyjską wódkę czy Żubrówkę? Odpowiedź nie ma znaczenia, bo w obu przypadkach wybierasz rosyjską wódkę. Polmos Białystok a z nim marki Żubrówka, Bols i Soplica już od lat nie są w polskich rękach, ale w obecnie (maj 2013) przechodzi w ręce rosyjskiego koncernu Russian Standard Corporation.

Jest to porażka tyleż biznesowa co prestiżowa. Można powiedzieć, że właśnie przegrywamy wieloletnią (wielowiekową?) konkurencję o palmę pierwszeństwa w produkcji tej klasy alkoholi. Z rosyjskim biznesem jest taki problem, że jest on podporządkowany mafijno-politycznemu układowi. A ten polityczno-mafijny układ na pewno nie będzie pozwalał na rynkowy sukces polskiej wódki.

Cóż… zna ktoś jeszcze jakieś marki wódek, które pozostały w ręku polskiego kapitału, bo już nawet upić się na smutno nie wiem czym.

3 comments

 1. muszkieter pisze:

  Prosimy o POZYTYWNE informacje. To, że obcy kapitał panoszy się w Polsce od dawna nie jest tajemnicą, więc cała liryka naprawdę mało wnosi. Ciekaw byłbym poznać POLSKIE produkty sprzedawane przez POLSKICH właścicieli, to warte byłoby upowszechniania. Pozdrawiam.Nieistniejące polskie przedsiębiorstwa

 2. RobS pisze:

  Wszystkie produkty z PPS POLMOS w Warszawie S.A.

  http://www.polmos-warszawa.pl/produkty.aspx

 3. RobS pisze:

  Mamy jeszcze polski Spirytus Rektyfikowany, odpowiednia receptura i przepisy naszych dziadków i mamy wódeczke z tradycjami z najwyższej półki.