Polski Ślad – program dla polskich przedsiębiorców i konsumentów

Polski Ślad

Ruszył właśnie program Polskiego Śladu. Program ten można uznać za odpowiedź na pytania stawiane od dawna na naszej stronie.

Jest to inicjatywa, która w sposób niepolityczny, społeczny i obywatelski ma na celu zwiększenie siły ekonomicznej polskiej przedsiębiorczości oraz zamożności i dobrobytu polskich obywateli.

Polski Ślad w prosty i intuicyjny sposób łączy konsumentów i polskie firmy tworząc społeczność wzmacniającą swój ekonomiczny potencjał. Idea Polskiego Śladu oparta jest o teorię zgodności dobra indywidualnego i dobra społecznego.

Polski Ślad  to kampania społeczna oraz program, który:

 • wskazuje konsumentom  firmy, produkty i usługi, w których i które warto kupować, gdyż pozostawia to pozytywne skutki w polskiej gospodarce (które nazywamy Polskim Śladem), a więc w szeroko rozumianym polskim portfelu
 • namawia i komunikuje polskie firmy z różnych części Polski do współpracy i wymiany ekonomicznej przysparzającej im dodatkowe zyski
 •  tworzy narzędzia reklamy i marketingu, które pozwolą polskim firmom zwiększać swoje obroty oraz stawać się bardziej widocznymi dla konsumentów
 • pozwala integrować polskich przedsiębiorców wokół wspólnych strategii biznesowych, czyniąc je ekonomicznie silniejszymi od zagranicznej konkurencji.

Uczestnictwo w Polskim Śladzie i pozostawianie Polskiego Śladu podczas zakupów opłaca się każdemu z nas.

Działamy dla dobra wspólnego!

Działamy dla dobra wspólnego!

Koordynatorzy Polskiego Śladu zachęcają, aby polskie firmy rejestrowały się na stronie Polskiego Śladu, zgłaszając akces do programu.  Uczestnictwo w Polskim Śladzie jest całkowicie bezpłatne.

W celu rozbudowy Polskiego Śladu oraz zwiększenia korzyści, jakie płyną z niego dla polskiej gospodarki i społeczeństwa, warto informować znajomych o Polskim Śladzie, polubić Polski Ślad na portalach społecznościowych oraz zachęcać polskie firmy do rejestrowania się na stronie www.polskislad.pl.

Jak piszą koordynatorzy Polskiego Śladu:

Wspieram siebie => Wspieram Polski Ślad => Wspieram Polskę => Wspieram siebie.

Tak pozytywne koło się zamyka. Działanie dla dobra wspólnego nie jest bowiem sprzeczne z działaniem dla własnego dobra.

11 comments

 1. Edyta pisze:

  Jestem za tym,żeby promowac i wspierac polską gospodarkę .
  Kupując polskie produkty wspieramy chocby najdrobniejszych producentów a więc samych siebie.
  Byłam swiadkiem jak niemcy kupowali swoją cole (a nie pepsi czy coca-colę)tylko dlatego,że jest niemiecka.
  Takie drobne gesty są cenne bo wzmacniają poczucie jedności.
  Sama mam malutką polska flagę w aucie , która nie raz budziła uśmieszki.
  Prowadzę własną firmę, zatrudniam pracowników i podoba mi sie Wasza inicjatywa.
  Jestem ZA!

  • Karol pisze:

   Dziękujemy za poparcie. Zachęcamy do zarejestrowania firmy na stronie Polskiego Śladu. Działajmy dla dobra wspólnego!

 2. dirtydot pisze:

  bardzo dobra inicjatywa, dzięki takiemu podejściu na zachodzie jest zupełnie inna świadomość niż u nas

  • Karol pisze:

   Dziękujemy za poparcie. Skoro popiera Pan inicjatywę Polskiego Śladu, to prosimy o propagowanie strony http://www.polskislad.pl oraz zachęcenia zaprzyjaźnionych firm do rejestrowania się na stronie. Działajmy dla dobra wspólnego!

 3. MAtMAks pisze:

  Acha bardzo popieram takie coś ale tylko pod dwoma warunkami. Pierwszy nie ma tam złodziei a tylko średnie i małe przedsiębiorstwa. Drugie, powinny powstać jakieś rabatowe usługi dla tych co są lojalnym kupcami Polskiego produktu. Ja toleruje to by nie płacili podatków w Polsce a tym samym mieli możliwość konkurować z złodziejską zagranicą (i tak budżet państwa to złodziejstwo i ustawiane przetargi wiec pieniądze są minimum w 90 % marnowane) ale na jasną cholerę za to, że nie płacicie podatków w Polsce dawajcie płacę do stanu inflacji i ceny produktów dla „lojalistów” takie by były odpowiednie do stanu gospodarki.

 4. MAtMAks pisze:

  Krzysiek ty jesteś socjalista a tym samym ukryty komuch, możesz o tym nie wiedzieć ale jakby przyszło co do czego to ty pierwszy latałbyś z czerwonym sztandarem. Wyjaśniam wszech i wobec, kapitalista ma jeden cel a jest nim zysk ! Nieistotny jest pracownik, środowisko, uczucia zwierząt, itd. Kapitalista, których w naszej Polsce jest, znaczy się nie ma z przyczyn takich, że Polska jest w rękach zagranicznych złodziei, za sprawą durnoty mieszkającej w tym kraju, która dała przyzwolenie złodziejom na okradanie samych siebie, kupując ich produkty. Ci złodzieje korumpują wszystkich, którzy mają możliwość zmieniać prawo tak by ci złodzieje byli bezkarni i mieli coraz większe władzę i wolność gospodarczą, znaczy się monopolizm. Każdy duży gracz w Polsce, mający 100 % kapitał Polski to tak naprawdę ta sama grupa złodziejska. Wyjaśniam, każdy bank, każda mleczarnia i inna działalność wytwarzająca produkty spożywcze, ma wspaniałą możliwość korzystania z tego co robią zagraniczni złodzieje. Zmiana prawa wychodzi największym z Polskim kapitałem na rękę, nie muszą płacić podatków mają takie prawo, które pozwala im na czyny takie, które w innych krajach byłby nie do pomyślenia. Oni wszyscy jadą na tym samym wózku, i mają takie same zasady, nie muszą dawać odpowiednich płac do poziomu inflacji bo mają takie same priorytety jak zagraniczni złodzieje, ściągają z zagranicy tańszą siłę roboczą itd. Nie możemy się łudzić tym, że te przedsiębiorstwa 100 % „Polskie” zrobią wspólną grupę, która ograniczy wpływy złodziejom z zagranicy bo oni są po tych samych pieniądzach. Tylko niewiele dużych firm ma na celu dobro Polski bo gdyby tak nie było to dawno mielibyśmy współpracę kapitału polskiego a tym samym wypchnięcie zagranicznych złodziei z Polski. Wiadome jest to, że nie ma kapitalizmu w Polsce a tym samy nie można mówić o tym, że wszystko dobre co Polski. Jeśli dochodzi do tego złodziejstwo zagranicy nie mamy o czym mówić, przykładem jest to, że monopol zagranicy uniemożliwił stworzenie Polskiego samochodu. Oczywiście gdyby w Polsce mieszkali obywatele na poziomie Czechów, to mieli byśmy swój narodowy samochód, nawet Czesi mają więcej rozumu w głowie, sprzedali swoją Skodę ale ona dalej istnieje u nas sprzedali FSO i niema, bo bydło nie KUPOWAŁO SAMOCHODÓW i to jest przyczyna. Ja mam takie zdanie na temat siły gospodarki danego państwa i jego ludności, jeśli nie masz własnej marki samochodu to znaczy, że społeczeństwo danego kraju to banda durniów.

 5. daniel pisze:

  Bardzo dobry pomysł!!! Bardzo dobra idea!!! Ostatnio pojawiały się artykuły dotyczące tego tematu. W cywilizowanych krajach wpaja się to od dziecka, aby kupować w pierwszej kolejności produkty krajowe. Kupując np. produkt polski – wyprodukowany w Polsce, przez polskich pracowników, przez polską firmę – wspierasz własny kraj. Również usługi powinny być promowane. Np. wynajem miejsc noclegowych, zamiast w zagranicznej „sieciówce”, można w bardzo dobrych warunkach i przystępnej cenie nocować w polskich obiektach… Takich przykładów jest masa.
  pozdrawiam

  • Karol pisze:

   p. Danielu, zachęcamy do zarejestrowania Insidekrakow.pl na stronie Polskiego Śladu. Odezwiemy się i będziemy polecać. Dzięki za docenienie. Działajmy dla dobra wspólnego!

 6. Krzysiek pisze:

  Wasza strona wydaje się być dla mnie nie do końca sympatyczna. Powodem jest przekonanie autorów, że wszystko co polskie jest dobre. Moim zdaniem dobry polski produkt to taki, który jest wytwarzany po opłaceniu przyzwoitej płacy pracownikom mających wpływ na decyzję przedsiębiorstwa. Ponadto dorzuciłbym równość pracowników w przedsiębiorstwie pod względem płci, rasy i religii oraz szacunek dla środowiska naturalnego i praw zwierząt (nie jestem radykalnym ekologiem, więc humanitarny ubój zupełnie zaadowalałby mnie, ale to już może radykalizm?). Jakoś nie widać w Polsce wielu pracodawców, którym przyświecałyby te idee, a to choćby z tego powodu, że dla większości z nich głównym celem jest zysk. Moim ideałem jest więc spółdzielnia nienastawiona na zysk, a polskiego Mondragonu przecież nie ma (Mondragon też nie jest idealny).

  • Sejna pisze:

   Nasza strona nie stawia sobie za cel zbawienia świata :) Nie jest naszym celem wskazanie jednocześnie kto jest dobry, uczciwy, ekologiczny, przestrzegający prawa, dobrze tańczy i czyta dużo książek (żeby podać tylko kilka przykładów). Mamy skromny cel: stworzyć bazę firm, o których będzie wiadomo, że są polskie, że w Polsce płacą podatki i w ten sposób przyczyniają się do poprawy życia w naszym kraju a nie w innych krajach. Jest taka przypowieść o polskim bezrobotnym, który po wyciągnięciu z niemieckiej lodówki czeskiego piwa, siada na szwedzkiej kanapie, włącza amerykańskiego laptopa i przeglądając ogłoszenia na portalu, który należy do francuskiego koncernu zastanawia się dlaczego w Polsce nie ma pracy. Musimy uświadomić sobie, że nawet kiepski polski pracodawca więcej daje nam wszystkim niż doskonały zagraniczny. Oczywiście tych kiepskich też należy edukować do tego, żeby wspięli się na wyższy poziom zarządzania, ale to zadanie póki co pozostawiamy innym.

  • Grzesiek pisze:

   Krzysiek,
   spółdzielnia nienastawiona na zysk trąci lekko komunizmem…