Lalanki – polskie zabawki

Lalanka

Z przyjemnością prezentuję patriotyczny projekt o nazwie LALANKA. Na stronie firmy możemy dowiedzieć, że zaczęło się od tego, „że choć sklepowe półki uginają się pod ciężarem słodkich bobasów, elegantek o figurach modelek czy pospolitych lal, nie znalazłyśmy (właścicielki – założycielki)  wyjatkowej polskiej lali, która towarzyszyłaby naszym dzieciom w dzieciństwie”.

Jako rodzicowi pozostaje mi tylko przytaknąć. Gdyby ktoś chciał otoczyć dziecko symbolami narodowymi: angielskimi, amerykańskim czy niemieckimi to W POLSCE nie będzie z tym miał problemów. T-shirty dla dzieci czy inne ubrania i gadżety z nazwami tych krajów, flagami, godłami są dość dostępne. Nie mówiąc już o tym, że napisy na ubrankach i zabawkach są chyba częściej angielskie niż polskie. Gdyby ktoś chciał sięgnąć do naszych wzorów ludowych to już w ogóle będzie ciężko – a przecież jest to kopalnia wspaniałych inspiracji.

Dwie mamy, którym leżało to na sercu stworzyły firmę i lalkę Lalankę, gdyż „było dla nas ważne, by nasza laleczka była w pełni polska – stworzona z rodzimych, ekologicznych surowców, hołdowała polskim tradycjom i uniwersalnym wartościom”.

Cóż, pozostaje mi tylko podziękować: Dziękuję!

 

 

Comments are closed.