Polo Market może być sprzedany

Źrdło: reszel.net (dodał: rychu)

Na biznesowych stronach regionalnego portalu pomorska.pl można przeczytać,  że  jedna z rodzimych sieci handlowych może niedługo przestać należeć do Polaków. Polo Market (o nim mowa) to zbudowana przez polskich przedsiębiorców z okolic Inowrocławia sieć delikatesów. Mają prawie 350 sklepów w całej Polsce i obroty rzędu 1 mld. W rankingu Polityki są na liście TOP 500 i wg szacunków zwiększają i obroty i liczbę klientów. Wykupieniem Polo Marketu zainteresowane są fundusze inwestycyjne z Cypru i W.Brytanii. Czy kolejna wyspa polskiego handlu przejdzie do rąk kapitału zagranicznego i będzie zarabiała na wczasy dla brytyjskich emerytów? Co kieruje ludźmi, którzy tworzą taką perełkę jak Polo Market, a następnie pozbywają się jej? Niby takie są prawa wolnego rynku, a jednak szkoda.

2 comments

  1. Sejna pisze:

    To jest realny problem: urzędnicy w Polsce mają często za niskie kompetencje żeby wyegzekwować coś od wielkich koncernów, więc „wyżywają” się na małych polskich firmach. Samorządowcy bardzo często jako swój sukces podają „przyciągnięcie zagranicznego kapitału”, a rzadziej słyszę dumę z lokalnych przedsiębiorców. Pytanie: jak zmienić podejście urzędników? I wydaje mi się, że potrzebna jest zarówno praca od podstaw (np.: Fundacja Court Watch o kilku lat rozwija w Polsce obywatelski monitoring sądów), ale też działanie odgórne (urzędnicy „czują jaki wiatr wieje” i podporządkowują się).

    Tak na marginesie: Biedronka jest portugalska.

  2. MAtMAks pisze:

    No wlasnie co, to samo sie stalo z biedronka zyski mld a koles zalosny sprzedal taka kure czyli u nas ludzie nie maja wpojonego skompstwa jak to jest na zachodzie by nie miec 1 miliona ale miec 10 itd.