Sprawdź się

Z badań wynika, że w roku 2011 prawie 60% Polaków woli kupować polskie produkty (tak przynajmniej deklaruje). Ale czy na pewno wiemy kiedy kupujemy produkty polskie a kiedy nie? Od roku 1990 przez Polskę przeszedł prawdziwy tajfun zagranicznego kapitału. Państwo polskie sprzedało większość „klejnotów rodowych” bardzo często w ręce zagranicznych koncernów (czasami państwowych francuskich, państwowych niemieckich). W naszej świadomości często jeszcze te sprzedane firmy figurują jako „polskie”. Z drugiej strony wybuch przedsiębiorczości Polaków doprowadził do rozwoju świetnych, nowych firm, których nazwy czasami nie brzmią zbyt polsko. Czy macie odwagę sprawdzić swoją wiedzę o tym, które firmy są a które nie są polskie?

Test świadomości konsumenckiej

W każdym pytaniu można zaznaczyć dowolną liczbę odpowiedzi. Kryterium "polskości" jest kapitałowe, czyli czy firma należy od obywateli polskich i jest zarejestrowana (płaci podatki) w Polsce.
Start
Gratulacje - ukończyłeś quiz "Test świadomości konsumenckiej". Twoja wiedza została oceniona na %%PERCENTAGE%% "%%RATING%%".
Twoje odpowiedzi są podświetlone poniżej.
Powrót
Przyciemnione pytania są ukończone.
12345
678910
Koniec
Powrót

5 comments

 1. [...] Na początek zapraszamy do sprawdzenia swojej konsumenckiej świadomości na temat pochodzenia marek:http://patriotyzmekonomiczny.pl/?p=694 [...]

 2. kt pisze:

  Super pomysł z tym testem! Myślę że przydałyby się jeszcze jakieś materiały (ulotki, artykuły itp.) które można by wydrukować w domu i rozdawać znajomym, aby zwiększać ich świadomość konsumencką.

 3. Mirek 46 pisze:

  POPIERAM !!! Poprzez takie testy zwiększamy swoją świadomość konsumencką.

 4. Balawejder pisze:

  proszę dopisać, że odpowiedzi są wielokrotnego wyboru. :)

 5. Łukasz pisze:

  72 %

  Super pomysł z tym testem!