Minister Spraw Zagranicznych daje dobry przykład

list ministra

Dobrą praktyką w zakresie patriotyzmu gospodarczego wykazał się ostatnio Minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski. Napisał list do dyrekcji berlińskiego hotelu, w którym zauważył brak kanału TV w języku polskim. Jak zauważył nasz minister w ofercie były natomiast dość egzotyczne kanały.

„Napisałem list, gdyż hotel Adlon jest bardzo eleganckim hotelem, ale jeśli widzę, że jest w nim telewizja iracka, azerbejdżańska, ormiańska, a polskich kanałów brak, to uważam, że jest to dziwne, biorąc pod uwagę, że jesteśmy tutaj 70 km od granicy z Polską – mówił dziennikarzom Sikorski” (Źródło: Polskie Radio).
Apel Radosława Sikorskiego berliński hotel potraktował poważnie i błyskawicznie – obecnie można w nim obejrzeć TVP Info.

Minister  zachęca Polaków do podobnej postawy:

„Apeluję do rodaków, żeby w kurortach, w hotelach, tam gdzie widzimy, że język polski jest traktowany gorzej niż inne domagali się; mamy prawo poczuć się równie traktowanymi jak inni” (Źródło: j.w.).

 

Chwaląc Pana Ministra warto zauważyć, że od osoby takiej rangi moglibyśmy oczekiwać oprócz niewątpliwie dobrego przykładu również koordynacji takich działań, do których nawołuje. Może dobrym pomysłem byłoby wpisać apel Pana Ministra do zamieszczonego na stronie ministerstwa Poradnika „Polak za granicą”?

One comment

  1. Kaziik pisze:

    Sprawa promocji własnego kraju ważna, ale pytanie czy to aż ministra rangi? Może Radek bardziej powinien zadbać o to, żeby prezydencja promowała polskie firmy, albo i o to, żeby Nord Stream nie powstał. Chyba, że te zadania go przerastają…

    Z innej beki. Nie ma co chwalić obywatela, za to że kur nie kradnie. Przecież to jego obowiązek…