Czyżby powrót polskiej elektroniki RTV na rynek?

manta

Za zaciekawieniem przeczytałam dzisiaj na wp.pl o polskiej firmie produkującej telewizory 3D. Firma Manta Multimedia według „Pulsu Biznesu” jest jednym z najpopularniejszych producentów takich telewizorów, jeśli chodzi o sprzedaż w sklepie brytyjskiego Amazona.

Informacja ta (bardzo optymistyczna oczywiście) zaskoczyła mnie w pewnym sensie. Otóż okazało się, że mamy na naszym rynku firmę z polskim kapitałem produkującą sprzęt RTV i AGD, na dodatek reklamującą się jako firma polska – zobacz http://www.manta.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=107. To dosyć odważne posunięcie biorąc pod uwagę, że nadal mamy wśród polskich konsumentów daleko posuniętą ostrożność wobec lokalnych marek w tej branży (pokazują to między innymi wyniki badania przywołanego w tekście w Nowym Obywatelu). Działalność firmy – oferta, serwisy internetowe  – wygląda na zakrojoną na szeroką skalę. Warto więc przyjrzeć się tej firmie w dalszej perspektywie. Może dzięki niej przeżyjemy renesans polskiej branży RTV? Zachęcam do dyskusji w komentarzach.

2 comments

  1. raj pisze:

    Toż przecież Manta jest znana od lat, bo kiedyś produkowali naprawdę świetne odtwarzacze DVD. Niestety, ostatnio funkcjonalność ich sprzętu ostatnio znacznie spadła – od kiedy moja chyba już 4-letnia Manta mi się definitywnie popsuła, wciąż bezskutecznie usiłuję kupić coś mającego zbliżone możliwości…

    • Na_ludowo pisze:

      właśnie ja nie wiedziałam do tej pory, że to polska firma. Cieszę się, że dobrze Pan ocenia jej produkty. to dobrze rokuje.