Polski hotel wygrywa międzynarodowy konkurs i daje dobry przykład patriotyzmu gospodarczego

Jak podaje portal Wirtualna Polska, umiejscowiony w Lidzbarku Warmińskim czterogwiazdkowy Hotel Krasicki wygrał międzynarodowy konkurs „International Best Hotel Awards”.

Informacja warta jest wspomnienia na naszym blogu z kilku powodów (nie tylko dlatego, że jest to po prostu powód do dumy):

 1. Całość rekonstrukcji zabytkowego XIV wiecznego hotelu została dokonana, jak podkreśla właściciel hotelu, przez lokalnych specjalistów: „Jury dopytywało, jacy światowi designerzy urządzali nam ten hotel. Byli zdumieni, że to lokalni architekci”. Tym samym podkreślono po raz kolejny, że wzornictwo, projektowanie i architektura to mocne strony polskiego biznesu. Cieszymy się, że inwestorzy uwierzyli w możliwości olsztyńskiego biura projektowego Państwa Dżus i im właśnie powierzyli prace nad tak poważnym przedsięwzięciem. Jest to dobry przykład patriotyzmu gospodarczego i budowy sieci współpracy biznesowej w Polsce.
 2. Ważne jest także to, że rekonstrukcji zamku dokonano tak, aby zachować elementy historii, a jednocześnie uwypuklić nowoczesność oferowanych usług. Oglądając zdjęcia dostępne w internecie, można się przekonać, że dla właścicieli obiektu historia regionalna i Polski stanowi wartość godną wspierania. Jak czytamy na stronach hotelu: „Hotel nawiązuje [...] do tradycji dworskich i spuścizny pozostawionej przez Biskupów Warmińskich – jednych z najważniejszych postaci na politycznej arenie międzynarodowej”. Jednocześnie podjęto starania, aby historia została skojarzona z obiektem niearchaicznym, ale budzącym dumę i podziw.

Podsumowując, widziałabym w Polsce więcej takich właśnie obiektów turystycznych – budzących dumę z historii, przyjaznych dla gości, wykonanych we współpracy z polskimi firmami i projektantami (chociaż może niekoniecznie wszystkie obiekty muszą być aż tak luksusowe :) ).

2 comments

 1. Jacek Zając pisze:

  Świetny artykuł. Gratulacje dla autora :]. Podrzucę linka do tej stronki znajomym, sądzę, że też powinni ją polubić. Liczmy na to, że takie witryny nadal będą żyły w polskim internecie pomimo podpisania ACTA przez polityków. Postaram się wpadać tu częściej.

  Do usłyszenia – Jacek Zając

  • Na_ludowo pisze:

   Dziękujemy za zainteresowanie. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony :)